ONARIM ve GÜÇLENDİRME UYGULAMALARI

Onarım ve Güçlendirme Sistemleri

Beton bir yapıda sonradan doğabilecek kırılma, çatlama, dökülme hasar görme ve değişme durumunda uygun olan yapı harçları ile tadilat ve onarım uygulamasıdır.

Çelik elemanlar, FRP Kompozit Karbon, Epoksi enjeksiyon ile beton çatlaklarının onarılması, Kimyasal ankaraj harçları ile filiz ekimi ve rot ankrajı, Endüstriyel tesis ve deniz yapıları betonarme onarım ve güçlendirmesi...

Poliüretan Enjeksiyon Uygulaması

Suyun geldiği çatlak boyunca sağı ve solundan matkapla birbirine göre çapraz olarak ve suyun akış hızına bağlı olarak belirli mesafelerden betonda delikler açılarak yerleştirilen PACKER başlıklarından solventsiz, enjeksiyon ve dolgu malzemesi tek komponentli bir özel pompa yardımı ile enjekte edilir.

Poliüretan Köpük Kimyasalı ortamdaki su ile reaksiyona girerek köpük etkisini gösterir. Islak yüzeylere iyi aderans sağlamasıyla su akışını hızlı bir şekilde keser.
Uygulama Alanları


  • Negatif yönden gelen su akışını kesmek için.
  • Tünellerde aynada yapılan enjeksiyon uygulamaları
  • Kaya stabilizasyonu

Su kaçağının önlenmesi için Poliüretan Köpük Enjeksiyon yapılması

Yüzey düzeltme işi tamamlandıktan sonra 1.Reçine tabakası olan ürünün sürülmesi ve hemen Karbon lifli dokunun kolona sarılarak yapıştırılmasıyla yapılan güçlendirilme sistemi

Tamir harçları ile anoların çekilmesi Laminate ile Döşemenin Güçlendirilmesi

© 2021, Özen Yapı. Tüm Hakları Saklıdır.